Emerytury: Zobacz jak głosowali posłowie!

2012-07-19

Uruchomiony z inicjatywy Komisji Krajowej NSZZ Solidarność serwis internetowy poświęcony walce z rządowym pomysłem podniesienia wieku emerytalnego wzbogacił się o dodatkowy dział – informuje górnicza Solidarność.

Teraz każdy może błyskawicznie sprawdzić, jak głosowali posłowie – zarówno w sprawie referendum emerytalnego, jak i samej „reformy” podwyższającej wiek emerytalny do 67. roku życia, a ostatnio: przyjętej dwa tygodnie temu kontrowersyjnej ustawy utrudniającej organizację manifestacji – czytamy w związkowym komunikacie.

Powstanie serwisu gdzie publikowane będą imienne wyniki sejmowych głosowań w najważniejszych sprawach społecznych, zapowiedział kilka miesięcy temu przewodniczący Komisji Krajowej „S” Piotr Duda.

– Żaden poseł działający na szkodę pracowników nie będzie anonimowy. Będziemy piętnować ich działania w sprawach społecznych, aby wyborcy wiedzieli jak się zachować przy kolejnych wyborach – zaznaczał wówczas lider Związku.

Najświeższa informacja dotyczy decyzji posłów w sprawie nowelizacji ustawy o zgromadzeniach publicznych, która – zdaniem związkowców z „S” – „poważnie ogranicza jedno z podstawowych praw obywatelskich w demokratycznym państwie, jakim jest możliwość swobodnego manifestowania swoich poglądów”.

– Przyjęte dwa tygodnie temu rozwiązania dają samorządom prawo do wydania nakazu przeniesienia demonstracji w inne miejsce lub jej organizacji w innym czasie, jeżeli wcześniej ktoś zgłosił zgromadzenie w tym samym miejscu lub o tej samej porze. Każda manifestacja będzie musiała mieć swojego przewodniczącego, na którego spadnie odpowiedzialność finansowa za ewentualne szkody powstałe z winy demonstrantów – wyjaśnia Solidarność w komunikacie.

Nowelizacji ustawy od początku przeciwna jest cała opozycja parlamentarna – Prawo i Sprawiedliwość, Ruch Palikota, Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Solidarna Polska.

Specjalne stanowisko w tej sprawie wydał NSZZ Solidarność.

– Wprowadzone zmiany nadają urzędnikom uprawnienia do decydowania o podstawowych swobodach obywateli. Przepisy te zostały zmienione w taki sposób, aby praktycznie uniemożliwić zorganizowanie legalnej manifestacji – czytamy w dokumencie przyjętym przez Komisję Krajową.

Zobacz jak głosowali posłowie: http://www.stop67.pl/index.php/poslowie

Materiał pochodzi ze strony KK NSZZ „Solidarność”