Przedsiębiorstwo Górnicze Silesia inwestuje ponad 100 mln zł w dostawę kompleksu ścianowego wraz z kombajnem oraz realizację kolejnego etapu modernizacji Zakładu Przeróbki Mechanicznej Węgla.
Umowa pomiędzy PG Silesia a spółką Carbo-Eco została już zawarta. Obejmuje ona wykonanie prac projektowych oraz ich realizację do połowy 2018 r. Dzięki nowej inwestycji czechowicki zakład górniczy będzie w stanie wzbogacać wydobyty węgiel w pełnym zakresie ziarnowym, a co za tym idzie znacząco zwiększyć produkcję koncentratów miałowych.
Kolejną, równie ważną inwestycją będzie zakup trzeciego kompleksu ścianowego. Zostanie on dostarczony do PG Silesia przez Famur do 15 kwietnia przyszłego roku. Z kolei kombajn ścianowy wyprodukuje spółka Eickhoff Polonia, ma on dotrzeć do kopalni w marcu 2018 r.
– Stawiamy na inwestycje, na najnowocześniejszy sprzęt, by tym samym móc jak najbardziej wpływać na rozwój pracowników, efektywność ich pracy oraz bezpieczeństwo – wyjaśniła Małgorzata Bajer, rzeczniczka czechowickiej Silesii.
Ciekawostką niech będzie fakt, że w zakupionym sprzęcie znajdą zastosowanie niespotykane dotąd w polskim górnictwie rozwiązania techniczne.
– Zaawansowane technologicznie maszyny, innowacje i odpowiednia wiedza pracowników są najlepszym gwarantem rozwoju firmy. To z kolei przekłada się na zwiększenie produkcji oraz efektywności – dodała Małgorzata Bajer.
Prezes zarządu i dyrektor generalny PG Silesia Michal Heřman jest zadowolony z zawartej umowy na dostawę nowoczesnego sprzętu.
– Chcemy, aby nasi górnicy mieli dostęp do najnowszych rozwiązań, by ich praca stała się jeszcze bardziej efektywna, ale przede wszystkim bezpieczna. Kompleksy ścianowe, dostarczone nam w latach poprzednich, doskonale sprawdziły się w niezwykle trudnych i zmiennych warunkach geologicznych, jakie panują w naszej kopalni. Jestem przekonany, że nowy sprzęt w pełni sprosta naszym oczekiwaniom. Chciałbym także podkreślić, że naszym celem jest ciągły rozwój, dlatego też staramy się inwestować nie tylko w sprzęt na dole kopalni, ale również na powierzchni. Stąd decyzja o realizacji kolejnego już etapu modernizacji naszego zakładu przeróbczego. Dzięki tej inwestycji uda nam się w znacznej mierze poprawić ofertę handlową i zwiększyć produkcję wysokoenergetycznych mieszanek węglowych – powiedział Michal Heřman.
Artykuł pochodzi ze strony: http://nettg.pl