Związkowcy z JSW zwolnieni dyscyplinarnie! Powód: wspieranie strajku w Kompani

2015-01-26

Związkowcy z JSW zwolnieni: Dziesięciu szefów związków zawodowych kop. Budryk (JSW) dostało wypowiedzenia dyscyplinarne. Powód: wspieranie protestu w Kompanii.
Związkowcy z JSW wspierali strajkujących górniców w Kompanii Węglowej. Dostali za to wypowiedzenia, tzw. dyscyplinarki. Zarzucono im prowadzenie nielegalnego protestu podziemią. Zdaniem zarządu spółki nie dotrzymano żadnych procedur.

– Wiceminister skarbu państwa Rafał Baniak podczas negocjacji obiecał nam, że żadnemu związkowcowi nie spadnie włos z głosy. To „słowo ministra” dotyczyć miało także wspierających nas górników z JSW i KHW. Pierwotnie chcieliśmy aby zapisano to w porozumieniu.

Jednak wiceminister przekonał nas, że to nie jest potrzebne – mówi Bogusław Ziętek, szef WZZ Sierpnia 80. Związkowcy z „dyscyplinarkami” pójdą do Sądu Pracy.

wzor wypowiedzenia (1)

wzor wypowiedzenia (2)